top of page

Час і Віра: зустрічаємо Новий Рік по християнськи

о. Михайло Поздик, Українська Православна Церква Пресвятої Богородиці (м. Сюррей, Канада)


Час (www.gazetavv.com)

Аналізуючи хід історії ми бачимо, що календарні системи світу відбивали релігійні, сільськогосподарські, політичні й ритуальні потреби, що були характерними  для того чи іншого відрізку часу в історії людства.

Сказане вище говорить нам про те, що ми живемо в часі і залежні від нього. І все , що приходить на цей світ є залежним  від часу. Один лиш Бог, Творець всього видимого і невидимого, живе поза часом, тому, що Він також являється і Творцем часу.

Святий Василій Великий говорить: „Все, що в часі почалося, мусить мати в часі також свій кінець! Має щось часовий початок, так немає сумніву щодо його кінця!”

Отож, коли ми живемо в часі то повинні задуматись і ніколи не забувати, що в один момент ми залишимо цей світ, котрий живе в часі. Нам дуже добре відомо, що кожна людина під сонцем і згідно календаря за котрим ми живемо, має 24 години на добу, 360 днів в році і 4 пори року. Одне лиш нам невідомо, так це, – скільки років нам відведено Господом жити на землі.

Людське життя на землі відносно не довге і не являється якоюсь веселою прогулянкою. Коли ми подивимось на наше земне життя, то побачимо, що багато хто з людей несе важкі тягарі: у декого смерть забрала близьку людину,  декого поранило розлучення.

У цей споживацький вік багато людей потрапляє у полон матеріальних речей, або в залежність від поганих звичок, таких як: алкоголь, тютюн, наркотики, порнографія і інше. Інші мають важкі фізичні чи розумові вади. Багато людей має жахливі відчуття депресії або невідповідності. Всі ми до певної міри є обтяженими і струдженими. Отож, як бачимо, багато хто є полоненими гріхом, сліпими духовно, замучені сатаною світу цього.

Дуже часто ми бажаємо один одному міцного здоров’я, щастя, радості, довгих років життя і багато, багато чого іншого, що нам потрібно і є необхідним в житті. І в цьому немає нічого поганого, ні. Але, чи це все відверне від нас старість, розлучення, смерть близької людини, матеріальні труднощі, депресію, духовну сліпоту і на сам кінець, – нашу особисту фізичну смерть? Відповідь – ні.

Ніякі матеріальні речі, ніяка філософія і мудрість світу цього, не захистить нас  від життєвих турбот, горя і смерті. Постає запитання: де ж вихід? Як знайти зміст і значення нашому життю на землі?

Відповідь знаходиться в Особі Ісуса Христа, Богочоловіка, Різдво Якого ми святкуємо в цей час. Це Він сказав про Себе: «Я – хліб життя. Хто до Мене приходить, – не голодуватиме він, а хто вірує в Мене, – ніколи не прагнутиме». (Іван 6:35).

“Я воскресіння й життя. Хто вірує в Мене, – хоч і вмре, буде жити. І кожен, хто живе та вірує в Мене, – повіки не вмре. (Іван 11:25,26). «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, – і Я вас заспокою!» (Мт. 11:28). «Я дорога правда і життя.» (Ів. 14:6). Існує лише одна дорога до щастя й піднесення. Цей шлях – Ісус Христос.

Отже, тільки з Ісусом Христом, нашим Відкупителем і Спасителем ми можемо знайти зміст, мету і призначення нашого життя на землі. А щоб бути з нашим Спасителем, жити з Ним і мати тісний зв’язок, нам потрібна віра.

Віра, яку не можна купити, її можна тільки набути через святі Таїнства Церкви, через молитву і піст, через читання святого Письма і праць святих отців, через прагнення до святості, до якого закликає наш Господь.

Ось знову, з Божої ласки, ми прощаємося з старим 2011 Роком,  і вступаємо в Новий 2012 Рік. Ми прощаємося з певним відрізком часу в якому ми жили, надіялися, сподівалися, плекали… Ми прощаємося з роком, якого вже не повернути, ні змінити, ні повторити.

Апостол Павло говорить: «Отож, уважайте, щоб поводитися обережно, не як немудрі, але як мудрі,  використовуючи час, дні бо лукаві! Через це не будьте нерозумні, але розумійте, що є воля Господня.» (Еф.5:15 -17) Апостол закликає нас, щоб ми правильно використовували час,  і щоб не час нас використовував, а ми використовували час.

Тож, вступаючи в Новий Рік, бажаймо один одному Божої мудрості, щоб ми прожили цей рік згідно Його волі. Бажаймо один одному – віри. Віри, яка не буде вагатися і сумніватися в тому, що сказав Господь. Віри – яка відкриє нам духовні очі, щоб зрозуміти Богом дане нам життя, його мету і призначення.

Віри, яка допомагає зберігати мир душі в кожну хвилину нашого життя. Віри, яка звертає свої очі в небо на небесні багатства. Віри, яка повторює слова святого Василія Великого, котрий говорить:

«Небо – це країна живих, де немає ночі, де немає сну – образу смерті; де немає ні їжі, ні пиття – підпори нашої немочі; де немає недуги, болів, ліків, судів, торгівлі, ремесла, грошей – початку лиха; оправдання воєн, цього кореня ненависті, але є країна живих, що не вмерли через гріх, але живуть дійсним життям у Христі Ісусі, якому слава і сила навіки». (Гомілія на Пс. 114)

Тож, перебуваймо завжди з Богом, як і в Новому Році, так і в роках прийдешніх, щоб осягнути Царство Боже, яке починається вже тут, на землі, тепер, в цей час.

З Новим Роком!

0 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page