top of page

Василь Шкляр – Чорний Ворон

Мірко Петрів (Ванкувер)

Наближається день уродин батька українського бестселера, Василя Шкляра. Знаний український письменник і політичний діяч родився 10-го червня, 1951-го року.

Недавно Василь Шкляр закінчив турне по Америці, і сподіємося що за стараннями Ліґи Українців Канади невдовзі завітає з подібною поїздкою по Канаді. на заздалегідь заохочуємо українську громаду обізнатися з цею непересічною особистісттю.

Василь Шкляр є автором багатьох романів але вперше значного політичного розголосу набув його переклад «Тараса Бульби» М.Гоголя, зроблений з першого видання повісті (1835; збірка «Миргород»). В цьому виданні була відсутня додана пізніше Гоголем під тиском російських критиків хвала московському цареві. За переклад «Тараса Бульби» критикував Шкляра посол РФ і ґаулайтер України, Віктор Черномирдін.

Але особливий резонанс викликав роман «Чорний ворон». Він вийшов наприкінці 2009 року у видавництві «Ярославів Вал» у Києві та майже одночасно, під назвою «Залишенець» — у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» в Харкові.

В липні 2011 року вийшла аудіоверсія «Залишенця» яку пропонуємо тут:  Залишенець

Наприкінці 2011 року Василь Шкляр створив Міжнародну благодійну організацію „Фонд Василя Шкляра „Холодноярська Республіка”, головна мета якої є здійснення благодійної діяльності, спрямованої на розвиток українського кіномистецтва наданням допомоги на створення, прокат і популяризацію художнього кінофільму та його можливої телеверсії за твором «Залишенець» («Чорний Ворон»). Турне по Канаді здійнуватиметься з метою наповнення фонду для створення цього фільму.

1 view0 comments

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page