top of page
 • Авторизація для термінової подорожі українців до Канади - загальна інформація
  Для підтримки українців, постраждалих від нападу Росії на Україну, Канадський уряд розробив тимчасову програму для авторизації приїзду українців і членів їхніх родин до Канади якнайшвидше і для забезпечення їх можливістю працювати і навчатися, перебуваючи у Канаді. Програма CUAET також дає можливість українцям, які вже перебувають в Канаді, продовжити термін дії їх статусу візитера, робочого або студента. Програма CUAET - це спрощена програма отримання візитерської візи для тимчасового в’їзду і перебування у Канаді, допоки повернення до України не стане безпечним. Ця віза: Безкоштовна На строк 10 років чи до моменту закінчення дії вашого закордонного паспорту Дозволяє в’їжджати і виїжджати із Канади, доки діє віза Дає можливість водночас безкоштовно податися на робочий дозвіл Можливість перебувати в Канаді до 3 років чи доки дійсний ваш паспорт. Ви можете подавати заявку на CUAET при наявності дійсного закордонного паспорта чи внутрішнього паспорта громадянина України. Якщо жодного з цих документів у вас немає, все одно заявку слід подати і вона буде розглянута індивідуально.
 • Біометрія
  Якщо ви раніше не здавали біометричні дані для імміграційних програм саме в Канаду, то одною з умов отримання візи буде здати біометрію (безкоштовно).Піcля подачі вашої заяви, вам буде надіслана інструкція для здачі біометричних даних (відбитків пальців, фото). Термін дії біометричних даних - 10 років.
 • Медичний огляд
  не потрібно проходити перед прибуттям до Канади. Однак, якщо ви плануєте працювати у медичній сфері чи сфері догляду за людьми, або вчителем, вихователем або інших професіях, що передбачають тісний контакт з людьми, то вам необхідно буде протягом 90 днів з моменту прибуття до Канади здати X-ray грудної клітини та аналіз крові.
 • Робота і навчання
  Програма CUAET дає можливість одночасно подаватися на візитерську візу і відкритий робочий дозвіл. Цей дозвіл безкоштовний і дає можливість працювати майже на будь-якого роботодавця. Він буде діяти до 3 років.
 • 1 крок - Створення акаунту
  1. Першим етапом створення акаунту на порталі буде отримати код на вашу електронну пошту. Для цього двічі введіть вашу електронну адресу і клацніть "Get Invitation Code"
 • 2 Крок - Перейти на IRCC портал
  На екрані висвітиться код, натисніть
 • 3 Крок - Реєстрація на IRCC порталі
  3. На наступній сторінці ви реєструєте свій портал: Введіть код з попередньої сторінки, Введіть свою електронну адресу, Створіть пароль довжиною від 8 до 15 символів, що вміщує принаймні одну велику літеру, одну маленьку літеру, один спеціальний знак і цифру, Вкажіть своє прізвище і ім’я англійською точно як у вашому закордонному паспорті (чи іншому ідентифікаційному документі, якщо паспорту немає), Вкажіть ваш контактний номер телефону, Натисніть “Sign up” внизу сторінки.
 • 4 Крок - Приймаємо Правила та Умови
  4. Приймаємо Правила та Умови (Terms and Conditions), натиснувши "I accept".
 • 5 Крок - Створюємо свою анкету
  5. На наступній сторінці починаємо створювати свою анкету, клацнувши по “Start an application/Apply for a visitor visa, transit visa or a study permit”
 • 6 Крок - Прийняти умови і погодитись
  Ця сторінка інформує вас про необхідність мати паспорт і інші необхідні документи в залежності від програми, на яку ви подаєте заяву; відповідати на всі запитання; переглянути ваші відповіді, і відправити вашу заяву протягом 60 днів, після чого вона зникне з системи. Ставимо галочку і починаємо заповнювати анкету, натистувши
 • 7 Крок - Створюємо групу для сім'ї або подаємо лише за себе
  Відповідаємо на наступні питання, і тиснемо Чи бажаємо подати заяву більш ніж на одну людину? Якщо плануємо подорожувати з іншими членами родини, наприклад з чоловіком/дружиною та дітьми, то відповідаємо “Yes”. Якщо подаєте на одного, то відповідь “No”. Виберіть тип групи, що підходить для вашої ситуації. Типова відповідь буде “Family” (родина). Створіть ім’я для групи - не обов’язково.
 • 8 Крок - Продовжити заповнення
  Тиснемо у колонці “Actions”.
 • 9 Крок - Вибираємо опції відносно програми
  Відповідаємо на наступні питання: Я хочу подати заяву на: Canada-Ukraine authorization for emergency travel (CUAET). Ви - українець чи миттєвий член родини українця (чоловік або дружина, дитина чи онук/онука Чи бажаєте ви працювати, перебуваючи в Канаді. Рекомендуємо відповідати “Yes” на це питання, за виключенням випадків, якщо ви плануєте навчатися і подавати заяву на студентський дозвіл. Далі, ставимо галочку, що ви погоджуєтесь відповідати на всі питання чесно і правильно.
 • 10 Крок - Від кого подається анкета
  Чи подаєте ви анкету від імені когось іншого? Якщо так, то ви є представником. Наприклад, якщо ви подаєте анкету для своїх батьків і хочете, щоб кореспонденція щодо їхніх віз надходила до вас, то необхідно буде заповнити і підписати форму IMM5476 - Use of Representative. У цьому прикладі ми вказуємо відповідь “Ні”.
 • 11 Крок - Заповнюємо інформацію про закордонний паспорт заявника
  Заповнюємо інформацію про закордонний паспорт заявника: Прізвище Surname/Last Name Ім’я Given name/first name Дата народження (рік-місяць-день) Date of birth(year-month-day) Стать (чоловік/жінка/невідома/інша стать) Gender (Male|Female|Unknown|Another gender) З яким документом ви будете подорожувати What document are you travelling with? - Passport (закордонний паспорт). Якщо закордонного пасполрту у вас немає, то виберіть відповідь Other travel document. What kind of passport? - Regular. Тип паспорту - звичайний. Виберіть крїну, де був виданий паспорт. Select the country code that matches the one on your passport. Яка ваша національність за паспортом? What’s the nationality on your passport? Вкажіть номер вашого закордонного (або громадянського, якщо немає закордонного) паспорту і повторіть його у наступному полі. What’s your passport or travel document number? Вкажіть дати дії вашого паспорту (date of issue and date of expiry) Дайте відповіді на питання: Чи є ви законним постійним резидентом Сполучених Штатів з дійсною Грін картою? Чи була у вас візитерська віза до Канади за останні 10 років? Чи є у вас діюча американська віза? Чи подорожуватимете в Канаду літаком?
 • 12 Крок - Громадянство і країни, де жив заявник
  Громадянство і країни, де жив заявник: Країна, де заявник народився Місто, де народився заявник Чи є ви громадянином більш ніж однієї країни? Громадянином якої країни ви є? Далі відмітьте галочкою, якщо ви є громадянином зазначеної країни з моменту народження. Виберіть дату, з якої ви стали громадянином зазначеної країни.
 • 13 Крок - Національний ідентифікаційний документ заявника (внутрішній паспорт)
  Національний ідентифікаційний документ заявника (вкажіть деталі вашого громадянського паспорту): Чи є в вас громадянський паспорт? Вкажіть його номер та повторіть у наступному полі Вкажіть дати видачі Виберіть країну видачі.
 • 14 Крок - Чи вживали ви інше ім’я в минулому
  Чи вживали ви інше ім’я в минулому (наприклад, дівоче прізвище)?
 • 15 Крок - Контактна інформація апліканта
  Якщо ви знаходитесь в Україні, то вкажіть адресу, де ви наразі живете. Ви також можете відмітити, що ваша поштова адреса та ж сама, що і адреса проживання (Is yopur mailing address the same as residential address?) Якщо ви виїхали з України, то в residential address вкажіть адресу в тій країні, де ви знаходитесь. Далі вкажіть країну, в якій ви зараз живете, і додайте країни, в яких ви проживали довше 6 місяців за останні 5 років (клацнувши).
 • 16 Крок - Біометричні дані
  16 Крок - Відмітьте, чи здавали біометричні дані на Канадські візи протягом останніх 10 років.
 • 17 Крок - Інформація про вищу освіту
  Інформація про вищу освіту Напишіть назву навчального закладу, який ви закінчили чи в якому наразі навчаєтесь. Позначте дати навчання і рівень.
 • 18 Крок - Інформація про працевлаштування
  Інформація про працевлаштування Чи несли ви військову службу, служили в громадянській обороні, поліції чи охороні? Якщо так, то внесіть деталі. Додайте детальний опис вашої зайнятості за останні 10 років, не пропускаючи жодного періода (навіть одного місяця). Ви можете тільки про пустити періоди вашого навчання і військової служби, які ви вже попередньо відмітили. Якщо ви не працювали у якісь періоди за 10 років, то відмічайте Activity за той період як “Unemployed”. Якщо ви працювали суддею, депутатом, директором лікарні, працівником спецслужб, тощо, то виберіть ”Government position".
 • 19 Крок - Історія ваших подорожей
  Історія ваших подорожей Чи подорожували ви за межі країни свого громадянства чи країни, де ви зараз перебуваєте, протягом останніх 5 років? Додавайте інформацію про кожну подорож протягом 5 років, клацнувши “ADD”. Якщо ви подорожували до тієї самої країни кілька разів впродовж одного місяця, то введіть назву тієї країни лише раз. Якщо ви відвідували кілька міст в одній країні, то перелічить їх в одному рядку. Якщо ви відвідували декілька країн протягом одної подорожі, то включайте кожну країну в окремий рядок (навіть країни Європейсьої угоди). Чи залишалися ви колись в Канаді довше ніж термін дії вашого статусу, чи відвідували школу або працювали в Канаді без авторизації, Чи вам колись відмовляли в візах чи дозволах, забороняли в’їзд або наказували залишити територію будь-якої країни?
 • 20 Крок - Перевірка кримінальності і безпеки
  Чи ви колись скоювали злочин у будь-якій країні (включаючи водіння в нетверезому стані або під впливом наркотичних речовин)? Чи вас було колись заарештовано за будь-який кримінальний злочин у будь-якій країні (включаючи водіння в нетверезому стані або під впливом наркотичних речовин)? Чи було вас колись звинувачено за кримінальне правопорушення у будь-якій країні (включаючи водіння в нетверезому стані або під впливом наркотичних речовин)? Чи було вас колись засуджено за кримінальне правопорушення у будь-якій країні (включаючи водіння в нетверезому стані або під впливом наркотичних речовин)? Чи ви є або були членом або в асоціації з будь-якою політичною структурою, яка була втягнута в насильство як засіб досягнення політичної або релігійгої мети, чи яка була асоційована з кримінальною діяльністю? Чи ви були свідком або співучасником жорстокого поводження із заарештованими чи цивільними людьми, мародерства, чи осквернення релігійних будівель?
 • 21 Крок - Медичні питання
  Чи проходили ви медичне обстеження із іміграційним лікарем, призначеним Канадською іміграційною службою, протягом попередніх 12 місяців? У попередні 2 роки чи був у вас діагностований туберкульоз? У попередні 5 років чи контактували ви з людиною з туберкульозом? Чи отримуєте ви зараз лікування діалізом? Чи є у вас алкогольна чи наркотична залежність, що викликає загрозу для вас чи оточуючих, чи необхідність госпіталізації? Чи є у вас психічні розлади, що викликають загрозу для вас чи оточуючих, чи необхідність госпіталізації? Чи був у вас колись діагностований сифіліс?
 • 22 Крок - Інформація про родину
  Який ваш сімейний стан? (анульований шлюб / громадянський шлюб / розлучений / одружений / неофіційно розлучений / неодружений / овдовілий) Дата одруження чи початку громадянського шлюбу Фамілія та ім’я чоловіка/дружини чи партнера/ки Його/її дата народження Країна народження Нинішня професія Чи його/її адреса та сама, що і ваша? Чи буде супроводжувати вас ваш партнер до Канади?
 • 23 Крок - Додати інформацію про дітей
  Чи є у вас біологічні, всиновлені чи прийомні діти? Додайте інформацію про ваших дітей, клацнувши “Add”.
 • 24 Крок - Інформація про батьків (Parents)
 • 25 Крок - Вкажіть адресу вашої електронної пошти і телефонний номер
 • 26 Крок - Завантажте документи
  Завантажте документи. Supporting documents (passport/travel document) - паспорт є обов’язковим документом для завантаження. Додаткові документи (по-можливості, завантажте ті копії, що у вас є) включають: паспорт громадянина України, підтвердження фінансової спроможності у вигляді бінковських документів, представницькі форми, довідка з місця роботи, тощо.
 • 27 Крок - Додайте наступного члена вашої групи і заповнять ту саму інформацію на нього/неї.
  Додайте наступного члена вашої групи і заповнять ту саму інформацію на нього/неї. Після заповнення всіх членів групи поставте галочку біля “I confirm I have completed the applications in this group”. На наступній сторінці оберіть основного заявника Principal Applicant в вашій групі (якщо батьки включені в заяву, то діти не можуть виступати основними заявниками).
 • Що таке біометрія?
  Біометрія - це система розпізнавання громадян за однією і більше фізичних рис з метою ідентифікації і контролю доступу. До біометрії відносяться відбитки пальців, сітківка ока, ДНК, розпізнавання особи. Для подачі і отримання віз використовуються тільки дві характеристики: відбитки пальців і скан сітківки очей. Відбитки пальців - це сканування відбитків усіх 10-ти пальців двох рук заявника на спеціальному приладі, яким забезпечені Візові Центри і Консульства. Збір відбитків відбувається в день подачі документів на візу і займає 2-3 хвилини.
 • Де і як записатися на біометрію?
  Після подачі заявки онлайн на Канадсько-український дозвіл на екстренні поїздки, вам надійде запит надати біометричні дані (відбитки пальців і фото). Біометричні дані можна надати в будь-якому візовому центрі за межами України. Візові центри відкриті в Молдові, Румунії, Австрії, Польщі, та інших країнах на території Європи. Також для прийому біометричних даних від українців відкривають свої двері деякі посольства Канади в Європі. І, хоча посольства можуть приймати людей без запису час від часу, немає гарантії, що в день вашого візиту такий прийом все ще буде актуальним. Рекомендовано записуватись на біометрію онлайн на сайті конкретного візового центру, які ви можете знайти за посиланням: https://ircc.canada.ca/english/information/where-to-give-biometrics.asp Практичні поради з досвіду: Зареєструйте електронну пошту на ukr.net. З цією поштою реєструйтесь на сайті: https://www.vfsglobal.ca/IRCC-AppointmentWave1-VO/Account/RegisteredLogin?q=shSA0YnE4pLF9Xzwon%2Fx%2FCQ1P0LBKn66dLdNUfueK%20yHwYi%2FkEeD54PZsg8usxc5exA6HsD7tfHEABw33g%20Q7g%3D%3D&fbclid=IwAR0nmf7jv_KzBqt3PMd41uUdb8GXI6EKc_wO4PF3yLoB1JJXq08Vlgu6Bfc Це все необхідно тому, що gmail не відпрає OTP (код підтвердження на сторінці реєстрації) протягом годин. На ukr.net код OTP прийшов за лічені секунди. "Online, Please click here..." це той яким користується більшість і в кращому випадку отримує пустий календар. Недавно був добавлений інший гіперлінк "Warsaw. Poland", і це те що працює. При відкриті і порівнянні їх двох в браузері ви знайдете відмінності в URL. В прикріпленому фото виділено два гіперпосилання. При повторній реєстрації за гіперлінком "Warsaw. Poland" і використанні імейлу від ukr.net було успішно вибрано день і час для біометрії. Лист з підтвердженням одразу прийшов на пошту.
 • Як відправити паспорт на вклеювання візи?
  Після схвалення вашої візи, вам прийде запит на відправку закордонного паспорта до візового центру для вклеювання візи. Вам необхідно відправити документи до візового центру поштою чи кур’єром. В один конверт необхідно скласти такі документи для всієї родини: - закордонні паспорти (оригінали) - листи-запрошення на вклеювання віз - заповнені і підписані consent forms: https://assets.ctfassets.net/xxg4p8gt3sg6/2G0GtF7WPLvzToKOfompkv/c03d754f3eaf210cf115e35a9bfd096b/VFS-ConsentForm.pdf - квитанцію на сплату зворотної доставки документів на вашу адресу (у вас також є можливість забрати паспорт з візового центру особисто, тоді сплачувати за доставку не треба). Вартість послуг доставки, реквізити візового центру та перелік інших послуг можна перевірити на сайті візового центру на сторінці Additional Services. Наводимо посилання на послуги візових центрів в Румунії та Польщі: https://visa.vfsglobal.com/rou/en/can/additional-services https://visa.vfsglobal.com/pol/en/can/additional-services
bottom of page